ពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ដើម្បីពង្រីកលទ្ធភាពទទួលបានហិរញ្ញប្បទាន និងជំរុញកំណើនអាជីវកម្មនៅកម្ពុជា!
ភ្នំពេញ នាថ្ងៃទី២០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦ ធនាគារ ឈីហ្វ និង សាជីវកម្មធានាឥណទានកម្ពុជា បានចុះហត្ថលេខាជាផ្លូវការលើកិច្ចព្រមព្រៀងស្តីពីគម្រោងធានាឥណទាន ដែលត្រូវបានចុះហត្ថលេខាដោយ លោកបណ្ឌិត លឹម អូន ប្រធានអគ្គនាយកប្រតិបត្តិធនាគារ ឈីហ្វ និងលោក ណូ លីដា អគ្គនាយក CGCC និងមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំ និងតំណាងនៃស្ថាប័នទាំងពីរ។
នេះជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏សំខាន់មួយ និងជាជំហានឈានទៅមុខដ៏មានអត្តន័យ សម្រាប់ធនាគារឈីហ្វ ដែលបានក្លាយជាស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុចូលរួម (PFI) ជាផ្លូវការ ក្រោមកម្មវិធីធានាឥណទានរបស់ CGCC។
ភាពជាដៃគូនេះបានឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តរួមគ្នារបស់ធនាគារ ឈីហ្វ ក្នុងការគាំទ្រកំណើនសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា តាមរយៈការពង្រឹងលទ្ធភាពទទួលបានហិរញ្ញប្បទានសម្រាប់អាជីវកម្ម និង បុគ្គល ជាក់ស្តែងសម្រាប់សហគ្រាសធុនតូច និង មធ្យម (SMEs) ដែលជាឆ្អឹងខ្នងនៃសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា។

Strengthening Partnership to Expand Access to Finance and Drive Business Growth in Cambodia!
Phnom Penh, May 20, 2026: CHIEF BANK and the Credit Guarantee Corporation of Cambodia (CGCC) officially signed a Guarantee Scheme agreement. The agreement was signed by Dr. Lim Aun, CEO of CHIEF BANK, and Mr. No Lida, CEO of CGCC, in the presence of management and representatives from both organizations.
Today marks another meaningful milestone for CHIEF BANK as we officially become a Participating Financial Institution (PFI) under the guarantee schemes offered by CGCC.
This partnership reflects our shared commitment to supporting Cambodia’s economic growth by improving access to financing for businesses and individuals, particularly SMEs, which are the backbone of our economy.