ធនាគារ ឈីហ្វ និងសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ បង្កើតភាពជាដៃគូតាមរយៈកម្មវិធីកម្ចីប្រាក់ខ្នាតតូចបែបឌីជីថល 'Chief Easy'
ធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ (ខេមបូឌា) ម.ក និងសាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែលធី អន្តរជាតិ បានឈានដល់កិច្ចសហការគ្នាតាមរយៈអនុស្សារណៈនៃការយោគយល់គ្នាជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រ ដែលបានចុះហត្ថលេខានៅថ្ងៃទី៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ ហើយកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនេះផ្តោតលើកម្មវិធី Chief Easy ជាកម្មវិធីកម្ចីប្រាក់ខ្នាតតូចបែបឌីជីថលដែលជួយបង្កើនភាពងាយស្រួលនៃកម្ចីផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៅប្រទេសកម្ពុជា។
Chief Easy បង្កើននិន្នាការរីកចម្រើននៃធនាគារឌីជីថលនៅប្រទេសកម្ពុជា និងអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់ស្នើសុំប្រាក់កម្ចីបានយ៉ាងងាយស្រួលពីគ្រប់ទីកន្លែង គ្រប់ពេលវេលា និងធានាការឆ្លើយតបក្នុងរយៈពេល ២៤ ម៉ោងនៃថ្ងៃធ្វើការ។ ជាមួយការអនុម័តដំបូងដោយធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា (NBC) នៅក្នុងឆ្នាំ២០២១ កម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃនេះត្រូវបានអនុញ្ញាតឱ្យផ្តល់ប្រាក់កម្ចីខ្នាតតូច ១០០០ ដុល្លារ។ ដែនកំណត់នេះត្រូវបានបង្កើនដល់ ៥០០០ដុល្លារ ក្រោយមានការអនុម័តជាថ្មីនៅឆ្នាំ២០២២ ដែលអនុញ្ញាតឱ្យកម្មវិធីនេះបំពេញតម្រូវការអតិថិជនកាន់តែប្រសើរ។

Chief Bank and BELTEI International University have entered a strategic partnership through a Memorandum of Understanding (MoU) signed on 08 August 2024, and the collaboration focuses on "Chief Easy," a leading digital micro-lending platform aimed at enhancing financial accessibility in Cambodia.
Chief Easy leverages the growing trend of digital banking in Cambodia. The platform allows users to apply for loans conveniently from any location, anytime and guarantees responses within 24 hours on working days. Initially approved by the National Bank of Cambodia (NBC) in 2021, the app was authorized to offer digital micro-loans up to $1,000. After strong support from our clients, this limit was increased to $5,000 following an upgrade approved in 2022 by our regulator, enabling the platform to better meet customer needs.