នៅថ្ងៃទី០១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ ធនាគារពាណិជ្ជ ឈីហ្វ (ខេមបូឌា) ម.ក តំណាងដោយ បណ្ឌិត សឿង ម៉ូរ៉ារិទ្ធ ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ និងក្រុមហ៊ុន ស្ទ្រេធីជីក រៀលធី អ៊ិនវេសមិន ឯ.ក តំណាងដោយលោកស្រី ចាន់ ធារី ម្ចាស់អាជីវកម្ម ព្រមទាំងលោក ម៉េត មករា និងលោក ម៉េត តុលា ជាដៃគូយុទ្ធសាស្រ្តបានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សារណៈយោគយល់គ្នាជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រ ស្ដីពីកម្មវិធីកម្ចីប្រាក់ខ្នាតតូចបែបឌីជីថល "Chief Easy"។
Chief Easy គឺជាកម្មវិធីកម្ចីប្រាក់ខ្នាតតូចបែបឌីជីថល (កម្មវិធីកម្ចីខ្នាតតូចតាមទូរស័ព្ទដៃ) របស់ធនាគារ ឈីហ្វ។ អតិថិជនអាចធ្វើការស្នើសុំប្រាក់កម្ចី រហូតដល់ ៥០០០ដុល្លារ គ្រប់ទីកន្លែង និងគ្រប់ពេលវេលា ដោយពុំមានទ្រព្យធានា។
យោងតាម អនុស្សារណៈយោគយល់គ្នានេះ បុគ្គលិករបស់ក្រុមហ៊ុន ស្ទ្រេធីជីក រៀលធី អ៊ិនវេសមិន ឯ.ក នឹងទទួលបានការផ្តល់នូវលក្ខខណ្ឌពិសេស ក្នុងការស្នើឥណទានតាមរយៈ Chief Easy របស់ធនាគារ ឈីហ្វ។
ការចុះអនុស្សារណៈយោគយល់គ្នានេះ គឺជាការបើកផ្លូវដល់ស្ថាប័នទាំងពីរក្នុងការសហការលើសេវាកម្មផ្សេងៗទៀតនាពេលខាមុខផងដែរ។
លោកអ្នកអាចធ្វើទាញយកកម្មវិធីពី App Store / Google Play និងធ្វើការចុះឈ្មោះដើម្បីស្នើសុំ ពីតំណរភ្ជាប់ខាងក្រោម៖

On 01 March 2023, Chief (Cambodia) Commercial Bank Plc represented by Dr. Soeung Morarith, CEO of Chief Bank and Strategic Realty Investment Co., Ltd represented by Ms. Chan Theary, Sole Owner as well as Mr. Met Makara and Mr. Meth Tola, Strategic partners signed a Memorandum of Understanding (MoU) on "Chief Easy".
Chief Easy is the first digital micro-lending app of Chief Bank. Customers can apply for a loan up to USD 5,000 anywhere and anytime without collateral.
According to this MoU, Employees of Strategic Realty Investment Co., Ltd will receive special offers for applying loans from a digital micro-lending app called “Chief Easy” of Chief Bank.
This MoU is the first step of collaboration of both institutions to reach other financial services in the nearest future.